20171022 164846Szanowny Panie Przewodniczący,

Wiem, że codzienne obowiązki związane z pracą Prezydenta Europy nie pozwalają na wnikliwe obserwowanie bieżących spraw w kraju, ale dzieją się tu rzeczy ciekawe i śmieszne zarazem.


Na przykład, w takim maleńkim , na miarę całej Europy oczywiście, Opolu, grupa mieszkańców postanowiła w sposób zdecydowany zamanifestować wartości europejskie w symbolicznym geście obrony flagi UE przed Wojewodą Opolskim. Pan Adrian Czubak, bo o nim mowa, usunął ten symbol z budynku urzędu. Nie, żebyśmy tak od razu wleźli do jego gabinetu i grożąc użyciem siły zainstalowali tam flagę. My, jak przystało na ludzi kulturalnych, grzecznie poprosiliśmy o przemyślenie przez wojewodę stosunku do flagi, argumentowaliśmy naszym zakorzenieniem wśród zachodniej cywilizacji, chrześcijańskimi symbolami, korzyściami płynącymi z członkostwa, a także podpieraliśmy się sondażami, które wyraźnie wskazują na zadowolenie Polaków z przynależności do UE.


Niestety, nawet argumenty o poświeceniu własnego życia, latach więzienia i innych ofiarach poniesionych przez pokolenia obywateli walczących o przynależność Polski do cywilizacji europejskiej nie zrobiły wrażenia na wojewodzie. Nazwał naszą propozycję hańbiącą i pogroził, że poszczuje nas "psami".


Wystraszeni tymi groźbami pogrążyliśmy się w kłótni o pierwszeństwo do zaszczytu" pohańbienia" siedziby pana Czubaka.
Spieszę donieść, że właśnie wczoraj umieściliśmy ją na budynku- zaświadczając tym samym, że nie dopuścimy do żadnego Polexitu i choć nie posiadamy magicznego napoju, siły Obelixa i sprytu Asterixa, to żadna antyeuropejska władza swoimi brudnymi buciorami do naszej wioski nie wejdzie.


Pan wojewoda również dotrzymał słowa i kolegę wieszającego flagę spisali wezwani funkcjonariusze policji. Twierdzili, że to na wszelki wypadek, gdyby wojewoda potrzebował.


Podobno najbardziej zadowolone są środowiska kryminalne i ślą na ręce urzędników podziękowania za zdekonspirowanie dwóch nieoznakowanych radiowozów wraz z cywilnymi funkcjonariuszami tworzącymi siły zdolne spisać jednego chłopaka.


Kończę, nie chcę odrywać Pana Przewodniczącego od ważnych zajęć. Trzeba rozwiązać problem Katalonii, Brexitu oraz załatwić wiele innych spraw , spraw które interesują Europę. Proszę nie zapominać jednak, że tu, między Odrą a Bugiem, mieszka sobie naród żyjący zupełnie innymi problemami. Będę Panu o tych sprawach przypominał, a na razie żegnam i życzę powodzenia.


Z uszanowaniem,
Opolanin

***
W mediach o tym wydarzeniu >>>

 

20171022 164846