Proces niszczenia wolnych sądów w Polsce zostanie wkrótce dopełniony. 3 lipca na mocy niekonstytucyjnej ustawy o Sądzie Najwyższym blisko 40 proc. sędziów SN może przejść na wymuszoną przedwczesną emeryturę, w tym pierwsza prezes SN - prof. Małgorzata Gersdorf, co jest jawnym i ordynarnym złamaniem Konstytucji RP. Zastąpią ich nominaci upolitycznionej już Krajowej Rady Sądownictwa, w pełni kontrolowanej przez rząd. Będzie to ostatni akt przejmowania sądów przez partię rządzącą (w tym miejscu trzeba też przypomnieć, że to Sąd Najwyższy stwierdza ważność wyborów).

 

Ale nie musi się tak stać! Ratunkiem może być skierowanie ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Może to zrobić Komisja Europejska, która stoi na straży przestrzegania Traktatów. Trybunał może wstrzymać działanie ustawy. Polska jest pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej i jako jej obywatelki i obywatele możemy korzystać z jej instytucji do obrony naszych praw!

W lipcu 2017 roku to społeczeństwo obywatelskie, w tym społeczeństwo ziemi opolskiej, zapalając światło nadziei pod swoimi sądami rejonowymi, wymogło na rządzących skuteczną presję, w wyniku której zlikwidowanie demokratycznego państwa prawa zostało odsunięte w czasie. Aż do dziś. Czas ów pokojowy apel ponowić. Stańmy pod sądami ziemi opolskiej w obywatelskiej niezgodzie na likwidowanie dokonań pokolenia „Solidarności”, które przyniosło nam wolność i demokrację. Pokażmy rządowi i Komisji Europejskiej, że polskie społeczeństwo jest na stałe zakotwiczone w zachodniej demokracji.

Spotkajmy się pod Sądem Okręgowym w Opolu na Placu Daszyńskiego w dniu 3 lipca 2018 roku o godzinie 19.00.

3 lipca 2018 roku zgromadzenia odbędą się także w Brzegu, Kędzierzynie-Koźlu, Namysłowie, Nysie:
Brzeg
Sąd Rejonowy
ul. Chrobrego 31
03.07., godz. 20.00

Kędzierzyn-Koźle
Sąd Rejonowy
ul. Sądowa 6
03.07., godz. 19.00

Namysłów
Plac Wolności
03.07., godz. 19.00

Nysa
Sąd Rejonowy
Plac Kościelny 6
03.07., godz. 19.00Wykaz zgromadzeń na terenie kraju:
To w rękach opolan jest siła bezsilnych. Nie bądźcie obojętni. Przyjdźcie całymi rodzinami, zaproście sąsiadów, przyjaciół, znajomych. Wspólnie możecie zatrzymać dziejące się zło.

Jednocześnie apelujemy do mieszkańców Brzegu, Głubczyc, Kędzierzyna-Koźla, Kluczborka, Nysy, Olesna, Prudnika, Strzelec Opolskich – organizujcie się i zgłaszajcie podobne zgromadzenia pod Sądami Rejonowymi w swoich miejscowościach. W obywatelskiej wspólnocie jest nadzieja i siła potrafiąca odeprzeć wszelkie zło. Bądźcie silni, bądźcie odważni, nie dajcie sobie odebrać nadziei. Wolność jest prawem niezbywalnym.

 

Sąd Rejonowy w Brzegu
ul. Chrobrego 31

Sąd Rejonowy w Głubczycach
ul. Kochanowskiego 1

Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu
ul. Sądowa 6

Sąd Rejonowy w Kluczborku
ul. Katowicka 2

Sąd Rejonowy w Nysie
Plac Kościelny 6

Sąd Rejonowy w Oleśnie
ul. Sądowa 3

Sąd Rejonowy w Prudniku
Ul. Kościuszki 5

Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich
ul. Opolska 11

#Opole #Brzeg #Głubczyce #Kluczbork #Nysa #Olesno #Prudnik #StrzelceOpolskie #KędzierzynKoźle

#Europonieodpuszczaj #presjamasens