KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Poczta Obywatelska regionu opolskiego KOD właśnie wydała w nakładzie kilkunastu tysięcy egzemplarzy pocztówkowy druk okolicznościowy z pozdrowieniami do pana premiera. Pocztówkę można wydrukować bezpośrednio z sieci (link poniżej) lub zdobyć na terenie województwa opolskiego w planowanym właśnie kolportarzu, a następnie wysłać na adres biura premiera.

Treść pocztówki przygotował 16-letni Franek:

 

Szanowny Panie Premierze!
Zwracam się do Pana ponieważ ostatnie wydarzenia związane z propagowaniem ideologii neonazistowskiej oraz wzrost liczby przestępstw o podłożu ksenofobicznym, rasistowskim, homofobicznym czy antysemickim wywołują mój wielki niepokój. Lekceważenie tych problemów, nie wyciąganie konsekwencji wobec osób dopuszczających się tego rodzaju zachowań, jest w moim przekonaniu skrajnie nieodpowiedzialne i stanowi poważne zagrożenie społeczne.

Aby skutecznie zwalczyć takie zjawiska musimy stawić im czoła wszyscy razem, ponad podziałami.

Dlatego apeluję do Pana jako Premiera Rzeczypospolitej Polskiej o podjęcie stanowczych i realnych działań, mających na celu eliminację i zapobieganie takim zachowaniom.

Wierzymy, że nie pozostanie Pan obojętny i da Pan świadectwo Polakom i światu, iż w Polsce nie ma miejsca na jakąkolwiek nienawiść.

Pocztówka do premiera [PDF] >>>

Fanpage akcji >>>

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony