KOD im. Władysława Bartoszewskiego

W najbliższy wtorek (10.10.2017) o godz. 12.00 reprezentacja Komitetu Obrony Demokracji Regionu Opolskiego udaje się do sekretariatu Wojewody Opolskiego, pana Adriana Czubaka, z prośbą dotyczącą ponownego wywieszenia flagi Unii Europejskiej na dachu urzędu. Na ręce pracowników pana wojewody złożymy pismo przewodnie w niniejszej sprawie wraz z egzemplarzem flagi UE. Nie ukrywamy, że liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby. Cała akcja jest kontynuacją publicznego zobowiązania, jakie Opolski KOD podjął w czasie wspieranego przez nas protestu Dobrzeniaków w dniu 24 września 2017 roku przed budynkiem Urzędu Wojewódzkiego, gdy zauważyliśmy, że z budynku urzędu zniknęła flaga UE, która wisiała tam od wielu, wielu lat.

 

Szanowny Pan
Adrian Czubak
Wojewoda Opolski

Jako mieszkańcy miasta Opola chcielibyśmy zwrócić się do Pana z pewną sprawą. Z przykrością zauważyliśmy brak flagi Unii Europejskiej na budynku Urzędu Wojewódzkiego w Opolu. Flaga ta od wielu lat miała tam swoje miejsce obok flagi Polski i barw Opolszczyzny. Jej obecność podkreślała przynależność społeczności naszego regionu do wielkiej wspólnoty europejskiej, a także bogate związki miast naszego województwa z miastami partnerskimi z innych państw europejskich. Mamy cichą nadzieję, że jej brak jest jedynie wynikiem niedopatrzenia lub zaniedbania któregoś z urzędników odpowiedzialnych za dbałość o należyty wygląd Urzędu Wojewódzkiego. W związku z tym przekazujemy na ręce Pana Wojewody załączoną flagę UE i liczymy, że zostanie ona w ciągu najbliższego tygodnia umieszczona na budynku, zgodnie z oczekiwaniami dużej części mieszkańców naszego regionu.

Jeśli jednak w dalszym ciągu nie uda się Państwu zawiesić tejże flagi, to informujemy niniejszym, iż jesteśmy gotowi zaoferować naszą pomoc. Chętnie sami pokryjemy koszty i dokonamy wywieszenia flagi UE w należnym jej miejscu na budynku Urzędu Wojewódzkiego.

Z poważaniem,
społeczność Komitetu Obrony Demokracji Regionu Opolskiego

 

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony