KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Na proteście było około 70 osób. Protest zorganizowały Partia Razem i KOD Kędzierzyn - Koźle. Byli również przedstawiciele PO i Nowoczesnej. Odczytaliśmy artykuł konstytucji mówiący o niezależnosści władzy sądowniczej. Cytowaliśmy Adama Bodnara i Lecha Kaczyńskiego, ktory powiedział o podziale władzy w Polsce: to rozwiązanie, można powiedzieć, modelowe. Jego kształt wynika z przemyśleń związanych z sytuacją w poprzedniej rzeczywistości ustrojowej naszego kraju.  Wniosek jest jeden - brat tragicznie zmarłego prezydenta chce nam zaserwować "poprzednią rzeczywistość ustrojową". Widocznie tylko taką zna i kocha. Co na to obywatele?

 Wolne i uczciwe wybory są zagrożone! W środę w nocy posłowie Prawo i Sprawiedliwość złożyli w Sejm Rzeczypospolitej Polskiej projekt ustawy, która podporządkuje Sąd Najwyższy ministrowi Ziobrze. Sąd Najwyższy rozpatruje protesty wyborcze i zatwierdza wyniki wyborów oraz rozstrzyga w kwestii finansowania partii politycznych. Sąd Najwyższy musi być poza wszelkimi podejrzeniami o partyjne sterowanie. Nie można dopuścić do podporządkowania Sądu Najwyższego politykom!

W mediach:

Radio Opole: Protest przeciw zmianom w ustawie o KRS
Nowa Trybuna Opolska: KOD i Partia Razem protestowały w Kędzierzynie-Koźlu przeciw zmianom w sądownictwie
Gazeta Wyborcza Opole: Kilkadziesiąt osób protestowało w Kędzierzynie- Koźlu. "Prowincja też się sprzeciwia"
KK24.pl: Nie chcą zmian w sądownictwie wprowadzanych przez PiS. Protest KOD i Partii Razem w Kędzierzynie-Koźlu

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony